Ubezpieczenie samochodu.

  Krok 1

Na początku musimy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie, czyli polisę OC. Następnie możemy zastanawiać się czy powinnyśmy dokupywać dodatkowe ubezpieczenia autocasco. Gdzie należy to zrobić? Jest kilka opcji: u agenta, korzystając z porównywarki lub porównywarki ubezpieczeń. Polisę OC osoby najczęściej wykupują u agenta choć w internecie za pomocą ostatniej metody mogły by zrobić to o wiele taniej. Do ubezpieczenia OC dokupić również można NNW i assistance.

Rodzaje ubezpieczeń samochodu (obowiązkowe i nieobowiązkowe) :

1. OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) – jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie. Wykonuje się je od razu po zakupie auta lub w dniu jego rejestracji. Polega ono na, tym że ubezpieczyciel pokrywa szkody, które wyrządziliśmy inny uczestnikom ruchu .

2. AC (autocasco) – nie jest to ubezpieczenie obowiązkowe. W ramach autocasco są rekompensowane koszty związane z naprawą spowodowaną kolizją.

3. NNW – to ubezpieczenie też nie jest obowiązkowe. Chroni ono nas w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku wypadku. Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj dają nam możliwość wyboru dwóch wariantów:

kierowca lub kierowca i pasażer.

4. Assistance – jest to ubezpieczenie dodatkowe. Proponują je zazwyczaj polisy OC i AC jako dodatek. Assistance jest to pomoć prawna i medyczna na, którą mogą liczyć kierowca i pasażerowie ubezpieczonego auta.

Krok 2

Jest to po prostu wybór ubezpieczeń i sposobu ich realizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj