Opon dostępnych na rynku jest całkiem sporo. Wybór opon letnich jest dość skomplikowany, jednak nie jest obarczony takim poziomem ryzyka jak zakup opon zimowych, które muszą być bardziej przemyślane. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych uwag i kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze opon letnich.

Najważniejsze kwestie przy wyborze opon
– rozmiar opon – zawsze warto wybierać rozmiar opon zalecany przez producenta, jednak zawsze pozostaje kwestia szerokości opon. Im szersze opony, tym bardziej podatne są one na aquaplaning, jednak zapewniają krótszą drogę hamowania. W większości przypadków na lato lepszym wyborem są opony szersze, natomiast na zimę węższe.
– data produkcji – data produkcji kupowanych opon powinna być jak najbliższa obecnej dacie. W większości przypadków opony letnie powinny być zmieniane co około 5-6 lat. Jest to optymalny czas zalecany przez producentów opon.
– głębokość bieżnika – opony pod tym względem różnią się, jednak w większości przypadków głębokość bieżnika wynosi ponad 8 mm. Jest to jeden z ważniejszych parametrów opony letniej, który nie może wynosić mniej niz 1,6mm.

Oczywiście wybierając opony do swojego samochodu trzeba także patrzeć na zalecenia producenta, wyniki w testach, recenzje użytkowników czy też rodzaj bieżnika. Wszystkie te kwestie mają wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj