Klasyczne samochody są bardzo wymagające, jeśli chodzi o pielęgnacje. Trzeba traktować je trochę inaczej niż samochody nowoczesne, jak również bardziej o nie dbać. Warto wiedzieć jak zapewnić im odpowiednią pielęgnację. Obecnie w naszym kraju zarejestrowanych jest ponad 50 tysięcy zabytkowych aut. Zabytkowym samochodem nazywa się te, które mają więcej niż 25 lat oraz składają się z ponad 75% oryginalnych części. Kolejnym wymaganiem jest to, że nie model jest produkowany od co najmniej 15 lat. Od tych wymagań zdarzają się wyjątki, jednak jest to rzadkość.

Serwisowanie i pielęgnacja
Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o zabytkowe samochody, jest ich odpowiednia pielęgnacja i serwisowanie. Przede wszystkim, aby zadbać o samochód zabytkowy, trzeba samodzielnie posiadać umiejętności, sprzęt i możliwości do wykonania podstawowych napraw. Bez tego będzie trudno posiadać w pełni sprawny samochód zabytkowy. Mało jest bowiem mechaników, którzy posiadają umiejętności naprawy takich aut. Warto także pamiętać, aby zgromadzić odpowiedni zapas części zamiennych, aby w razie awarii mieć czym naprawić auto. Bardzo istotną kwestią jest woskowanie auta, aby dłużej zachować lakier w nienagannej kondycji. Oczywiście każdy fragment rdzy musi być jak najszybciej usuwany.

Elementy chromowane
Są to elementy, które muszą być najbardziej pielęgnowane. Jeśli na powierzchni pojawi się jakiekolwiek uszkodzenie, trzeba je szybko usunąć, ponieważ może powodować to powstawanie rdzy od środka. Proces odnawiania chromu polega na usunięciu powłoki poprzez kąpiel w środkach chemicznych i ponownemu jej naniesieniu. Proces ten jest czasochłonny i dość kosztowny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj