Na polskim rynku samochodowym dostępne są auta nowe, sprzedawane przez dealerów poszczególnych marek, jak i samochody używane, w tym poleasingowe. Przy tak dużym nasyceniu rynku niełatwo jest sprzedać używane auto. Sprawdźmy, jaką strategię przyjąć, aby je sprzedać jak najszybciej.

Przygotowanie auta do sprzedaży

Samochód zadbany, czysty zarówno na zewnątrz, jak i w środku, robi bardzo dobre wrażenie na potencjalnych nabywcach. Szybciej zainteresują się oni lśniącym autem niż samochodem mocno zabrudzonym. Jeśli podjęliśmy decyzję o sprzedaży swojego dotychczasowego samochodu, trzeba o niego zadbać. Nie wystarczy wizyta na myjni automatycznej. Trzeba dokładnie wyczyścić i posprzątać wnętrze. Jeśli dywaniki samochodowe czy gumowe nakładki są popękane i dziurawe, czasem lepiej po prostu je wymienić na nowe. Nie wiąże się to z wysokim kosztem, a robią fatalne wrażenie, jeśli są mocno zużyte. Kiedy wymieniamy również gałkę skrzyni biegów i kierownicę, dobrze by było ich trochę poużywać – miesiąc czy dwa, ponieważ od razu widać, że elementy te nie świadczą o znakomitym stanie pojazdu, ale zostały po prostu wymienione.

W ramach przygotowania samochodu do sprzedaży warto też umyć silnik. Najlepiej zlecić to specjalistom, ponieważ nieumiejętne czyszczenie silnika, z wykorzystaniem agresywnych detergentów, może spowodować korozję elementów aluminiowych.

Karoseria auta powinna lśnić. Drobne rysy jednak warto pozostawić, jeśli widać je po woskowaniu i wypolerowaniu lakieru. Kilkuletnie auto nie będzie w idealnym stanie, jak samochód nowy, wyjeżdżający z salonu, i każdy kupujący ma tego świadomość.

Komu sprzedawać auto?

Jeśli zależy nam na czasie sprzedaży samochodu, warto znaleźć skup aut używanych. Warszawa ma wiele takich miejsc, dlatego w stolicy nie będzie z tym większego problemu. Może to być na przykład skup samochodów używanych w Warszawie www.uzywanejaknowe.pl. Warto spróbować wynegocjować atrakcyjną cenę za sprzedaż zadbanego auta, w dobrym stanie technicznym. Po jego ocenie zostanie ono wycenione w skupie przez specjalistów i jeśli cena odpowiada sprzedającemu, szybko będzie mogła zostać podpisana stosowna umowa.

https://www.uzywanejaknowe.pl/odkup-aut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj