Niewątpliwie skutery opanowały polskie ulice i z roku na rok zdobywają mocniejszą popularność. Nic dziwnego, ponieważ jest to rozwiązanie stosunkowo tanie oraz wykazuje niskie spalanie paliwa. Dodatkowo nie jest tutaj wymagane standardowe prawo jazdy na motocykl, dzięki temu więcej osób może się takimi pojazdami poruszać. 

Niemniej jednak, skutery, jak to każde urządzenie mechaniczne, czasami się psują, a wtedy warto wiedzieć, skąd wziąć części do naprawy tegoż skutera. Wbrew pozorom nie jest to tak proste, jakby się wydawało, a poniżej znajdziesz kilka uniwersalnych porad, dzięki którym zakupione części na pewno nie będą tanimi podróbkami.

Czy cena ma znaczenie?

Jakby nie patrzeć, części oryginalne oraz wykonane z lepszej jakości materiałów zawsze będą mieć nieco wyższą cenę. Obecnie w internecie, czy chociażby sklepach stacjonarnych nie brakuje licznych podróbek oryginalnych części, które niestety oferują obniżoną wytrzymałość, a w efekcie krótszą żywotność. 

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy wybieramy się skuterem do pracy, czy na dłuższą wycieczkę za miasto, a ten w pewnym momencie odmawia posłuszeństwa przez problem z zapłonem, czy mechaniką silnika, bo wcześniej postanowiliśmy oszczędzić kilkanaście złotych na poszczególnych elementach.

Dlatego też starajmy się nie szukać oszczędności na siłę. To, że w tym konkretnym momencie kilka złotych więcej zostanie w naszym portfelu, nie oznacza, że w najbliższym czasie nie wydamy na naprawy po wadliwych elementach około 2-3 razy więcej.

Czy warto kupować części do skuterów w internecie?

Jak najbardziej tak, aczkolwiek pamiętajmy, aby wybierać wyłącznie takie sklepy, które cieszą się renomą i są znane ze swojej wysokiej jakości.

W sieci można bez większych problemów znaleźć wielu dostawców części, jednakże znaczna większość oferuje produkty o słabej trwałości, które przeważnie są tanimi chińskimi podróbkami. Takie części zazwyczaj charakteryzują się tym, że przy ich produkcji wykorzystuje się np. nieprzemyślane stopy metali, przez co potem mamy do czynienia np. z tłokiem, który się zwyczajnie zetrze lub spali podczas jazdy.

Oczywiście jest to prosta droga do pełnego uszkodzenia silnika, który nie zawsze uda się po takiej awarii przywrócić do życia.

Innym miejscem, gdzie często kupuje się części do skuterów, są serwisy z ogłoszeniami, czy aukcyjne. Tam także postarajmy się zwracać uwagę na opinie o sprzedających, jak i dokładnie zapoznajmy się ze zdjęciami sprzedawanego produktu. Ta ostatnia wskazówka jest szczególnie ważna, gdy planujemy zakup używanych części lub elementów.

Warto więc zwracać uwagę na rekomendacje od byłych klientów, jak również spróbować dowiedzieć się, skąd dany sklep importuje części. Ryzyka nigdy nie da się tak naprawdę wykluczyć, natomiast warto go przynajmniej zminimalizować. 

Sklepy stacjonarne z częściami do skuterów i motocykli

W tym wypadku jest o tyle dobrze, że możemy pójść i na własne oczy zobaczyć wybrane części do skuterów. Niemniej jednak wiele sklepów stacjonarnych ma niezwykle mocno ograniczony asortyment. Zazwyczaj ogranicza się on wyłącznie do części i elementów skuterów najbardziej znanych i popularnych marek. Dzieje się tak głównie dlatego, że obecnie na rynku jest ogrom modeli, przez co trzeba by ponieść ogromne koszty zatowarowania takowego sklepu. 

Najlepsza opcja?

My polecamy kupować w internecie, a jeśli zależy Ci na szybkiej dostawie i wysokiej jakości częściach, to polecamy zajrzeć do sklepu – https://www.rooader.pl/, gdzie w kilkunastu kategoriach masz do wyboru setki części.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj